Parama – tik neturintiesiems skolų

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atkreipia dėmesį, kad Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) dalyviai, norintys sulaukti jiems patvirtintų paramos lėšų, privalo būti sumokėję visus reikiamus mokesčius Valstybiniam socialinio draudimo fondui („Sodrai“) ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Įsiskolinimų turintiems pareiškėjams parama nebus pervedama. Su minėtomis institucijomis dar nespėję atsiskaityti asmenys raginami tai padaryti kuo greičiau.

Neturėti įsiskolinimų „Sodrai“ ir VMI ypač svarbu šiemet paraiškas pateikusiems su plotu susijusių KPP priemonių dalyviams.

Jau š. m. gruodžio pabaigoje bus pradėta mokėti parama pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“. Kad gautų išmokas, fiziniai asmenys, vykdantys veiklą pagal šią priemonę, privalo būti sumokėję mokesčius „Sodrai“.

Juridiniai asmenys negali turėti įsiskolinimų „Sodrai“ ir VMI. Ši nuostata negalioja valstybės ar savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamoms įstaigoms, taip pat juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka atidėti mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai.

Pagal kitas su plotu susijusias KPP priemones parama bus mokama nuo 2016 m. sausio. Jiems, kaip ir visų KPP priemonių dalyviams, taip pat keliamas reikalavimas neturėti įsiskolinimų valstybės biudžetui.
Nepamiršti atnaujinti duomenų

NMA specialistai taip pat primena, kad, jeigu pasikeitė banko sąskaita ar kontaktiniai duomenys, būtina atnaujinti šią informaciją. Pamiršęs tai padaryti laiku, paramos gavėjas gali nesulaukti paramos išmokos.

Greitai ir patogiai atnaujinti savo duomenis galima NMA informaciniame portale. Čia pareiškėjai taip pat gali ieškoti informacijos apie savo pateiktas paraiškas ir jų administravimo procesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *