Kviečiame į nepaprastą maltiečių piligriminę kelionę į Lurdą

Kelionės visada yra ypatingas laikas žmogaus gyvenime. Tai netikėti potyriai, įdomių vietų lankymas, naujos pažintys. Tačiau vertingiausios kelionės yra tos, kuriose kartu su nematytų vietų pažinimu gauname ypatingą dvasinį patyrimą, neretai pakeičiantį visą gyvenimą ar suteikiantį jam naujos prasmės.

Balandžio 25–gegužės 8 dienomis maltiečiai kviečia į nuostabią piligriminę kelionę – Maltos ordino dienas Lurde, pakeliui aplankant gražiausius Europos miestus, ne vieną piligrimystės vietą.

Kelionę į Maltos ordino dienas Lurde maltiečiai organizuoja jau dešimtą kartą, per visus metus iš keliavusiųjų sulaukta tik pačių geriausių atsiliepimų. Daugelis šią piligriminę išvyką vadina pagrindine gyvenimo kelione.

„Ši piligriminė kelionė – žodžiais nenusakoma laisvė, atsiribojimas nuo kasdienybės, dvasinio praturtėjimo galimybė, – pasakoja kelionės dalyvė Simona Tarvydaitė. – Jos metu susilieja bendros maldos ir nuoširdžios pagalbos vienas kitam dvasia. Be to, tai puiki galimybė pažinti save, kitas kultūras, pamatyti daug gražių vietų, susirasti draugų, bendraminčių.”

Kartu su piligrimais vyksta kunigas, maltiečių pagalbininkai savanoriai.

Kelionės laikas tokiai kelionei pasirinktas neatsitiktinai. Pirmąjį gegužės savaitgalį į Lurdą suvažiuoja Maltos ordino riterių lydimos piligrimų grupės iš viso pasaulio. Šiais metais jų ten bus daugiau kaip 7000! Tomis dienomis Lurdo miestas būna itin įspūdingas. Daugelis atvykusiųjų vilki Maltos ordino drabužius – vyriškiai specialias uniformas, moterys apsiaustus su Maltos ordino kryžiumi.

Kas sutraukia į šį Prancūzijos miestą tiek žmonių? Kaip jis tapo viena iš populiariausių piligrimystės vietų pasaulyje?

Lurdo stebuklas prasidėjo 1859 m. vasario 11 d., kai 14-metė mergaitė Bernadetta Soubirous, rinkdama žabus nuošalioje Massabielle grotoje, pamatė vilkinčią baltu rūbu, perjuostu mėlyna juosta, merginą. Apsireiškimas pasikartojo net 18 kartų. Katalikai tiki, kad Bernadeta šių apsireiškimų metu matė Švč. Mergelę Mariją.

Vieno iš apsireiškimų metu, 1858 m. vasario 25 d., Bernadettai buvo liepta kasti žemę nurodytoje vietoje ir atsigerti iš ištryškusio šaltinio. Dabar šio šaltinio vanduo vadinamas šventuoju Lurdo vandeniu ir garsėja dėl stebuklingų išgijimų, o šimtai tūkstančių piligrimų seka apsireiškimo metu ištartais žodžiais: „Gerkite šį vandenį ir prauskitės juo“. Taip Lurdas tapo viena populiariausių piligrimystės vietų pasaulyje.

Čia pradėjo kilti bažnyčios. Įspūdingiausia jų – Šv. Pijaus X arba Požeminė bazilika, suprojektuota architekto Pierre Vago. Tai milžiniškas ovalus statinys, laikomas 58 kolonų. Pati bazilika ypatinga tuo, kad yra po žeme, joje telpa apie 20 000 maldininkų.

Švč. Mergelė Marija savo apreiškime Bernadettos paprašė apsireiškimo vietoje rengti procesijas, taigi jos čia vyksta kasdien, įspūdingos, sutraukiančios dešimtis tūkstančių maldininkų iš viso pasaulio.

Pagrindinė iš procesijų – Šv. Sakramento procesija. Jai paprastai vadovauja kunigas arba vyskupas, nešantis monstranciją su Šv. Sakramentu, po jo eina kunigai, pasauliečiai, piligrimai, nešantys vėliavas ir giedantys giesmes gimtosiomis kalbomis.

Ne mažiau įspūdinga yra Žvakių procesija, vykstanti kiekvieną dieną temstant. Ją veda piligrimai, laikantys Švč. Mergelės Marijos statulą, paskui eina daugybė žmonių, nešančių žvakes ir kalbančių rožinį įvairiomis kalbomis.

Maltiečių delegacija savo apsilankymo metu Lurde dalyvaus visose šiose procesijose, jų metu patirti nepakartojami įspūdžiai po to lydės piligrimus visą gyvenimą.

Kelionės metu apsilankysime šešiose Europos šalyse ir daugelyje nuostabių Europos miestų: Brno, Vienoje, Milane, Turine, Nicoje, Miunchene ir kt. Šiuose miestuose Lietuvos maltiečių delegaciją pasitiks vietos maltiečiai ir aprodys gražiausias vietas.

Į kelionę kartu leidžiasi ir neįgalieji, kurie pripildo atmosferą gerumo ir gyvenimo džiaugsmo dvasios. Kitas dalykas – tai pojūčiai, kuriuos galima patirti tik šios kelionės metu, juk atvykus į Europos miestų bažnyčias mišios čia bus aukojamos lietuvių kalba.

Tai įsimenama visam gyvenimui! Kviečiame nepraleisti šios nuostabios galimybės ir keliauti kartu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *