Draudžiama skleisti mėšlą ir srutas

Nacionalinė mokėjimo agentūros (NMA) Kontrolės departamento darbuotojai šiuo metu tikrina, ar Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonių dalyviai laikosi tręšimo sąlygų ir terminų. Primenama, kad šiemet nuo kalendorinės žiemos pradžios, t.y. gruodžio 1 d., laukuose draudžiama skleisti mėšlą ir srutas. Taip siekiama apsaugoti upes, ežerus, jūras bei kitus vandens telkinius nuo taršos nitratais iš žemės ūkio šaltinių. Draudimas skleisti mėšlą ir srutas šaltuoju metų laiku galioja visose Europos Sąjungos šalyse.

Pernai mėšlo ir srutų skleidimo nuostatomis papildyta kompleksinės paramos reikalavimų Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų dalis. Patikros vietoje metu nustačius šių nuostatų nesilaikymą, fiksuojamas ne tik kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimas bet ir pagrindinių KPP reikalavimų nesilaikymas. Paramos gavėjui taikoma sankcija – pagal atitinkamą KPP priemonę jam skirtos paramos dydis mažinamas 1 proc.

Vadovaujantis Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą metodika, mėšlo ar srutų paskleidimas po nustatyto termino prilygsta sunkiam, didelio masto ir nepastovios poveikio trukmės pažeidimui. Nors jis nėra traktuojamas kaip tyčinis, tyčiniam gali būti priskirtas pakartotinis pažeidimas.

Sankcijos už pakartotinį pažeidimą dydžiui pasiekus 15 proc., paramos gavėjas informuojamas, kad dar kartą nustačius pažeidimą, šis bus laikomas tyčiniu, o paramos gavėjui bus pritaikyta tris kartus didesnė sankcija (apskaičiuojama dauginant ankstesniais metais taikytos sankcijos dydį iš trijų).

Apie piktnaudžiavimo ES ir valstybės parama žemės ūkiui, neskaidrias NMA darbuotojų veiklas ar kitų atstovų bandymus daryti įtaką paramos administravimui galima informuoti „Pasitikėjimo linijos“ tel. (8 5) 260 7901 arba užpildant specialią lentelę NMA interneto svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *