Aš ekstremalus

2014m. rugpjūčio 28 d. Elektrėnų savivaldybės sporto mokyklos skatepark’e, prie universalios dirbtinės dangos aikštelės, dviračių tako ruože Elektrėnų „Ažuolyno“ mokykla – Elektrėnų sporto mokykla, ir ant rampos, Elektrėnuose, vyko riedučių, riedlentininkų ir BMX dviračių varžybos „Aš Ekestremalus“ . Varžybas organizavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatolektrėnų policijos komisariatas ir Elektrėnų savivaldybės sporto mokykla kartu su Elektrėnų atviros jaunimo erdvės savanoriais, siekdami populiarinti Bmx dviračių, riedlenčių ir riedučių sportą Elektrėnų savivaldybėje, bei kviesdami jaunimą turiningai leisti savo laisvalaikį, be alkoholio, be cigarečių ir be narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Jaunimas be žalingų įpročių su daug daug sportinio adrenalino, – tokia buvo ekstremalių varžybų idėja. Į Elektrėnus atvyko svečių iš kitų miestų: Kauno, Vilniaus, Kaišiadorių, Žiežmarių. Varžybose iš viso dalyvavo net 37 įvairaus amžiaus sportininkai. Renginio „Aš ekstremalus“ atidaryme dalyvius sveikino Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij, Sporto mokyklos direktorius Valdas Škadauskas, jaunimo reikalų kordinatorė Neringa Pulauskienė.


BMX dviračių varžybose dalyvavo visi galintys važiuoti su BMX klasės dviračiais. Dalyvių amžius nebuvo ribojamas. Iš užsiregistravusių 13 dalyvių AM klasėje III-ąją vietą iškovojo Marijonas Perlavičius, II-ąją Benas Bulauka, I-ąją Vincentas Sindarovič. PRO klasėje III-ioji vieta atiteko Redui Pilsuckiui, II-ąją iškovojo Rokas Vibriantis, o nugalėtojo taurė ir garbingoji I-oji vieta atiteko Martynui Lagauskui. Varžybų teisėjas ir komentatorius Giedrius Mikalauskas sakė, kad džiaugiasi galėdamas atstovauti šią pavojingą ir tikrai daug emocijų tiek žiūrovams, tiek ir sportininkams sukeliančią sporto šaką.
Riedlenčių varžybose dalyvių amžius taip pat nebuvo ribojamas. Tarpusavyje dėl pergalės kovojo septyni riedlentininkai. I-ąją vietą iškovojo Lukas Garbačiauskas, II-oji vieta atiteko Kasparui Sinickui, III-ąją vietą užėmė Mindaugas Bernotas. Varžyboms teisėjavo svečias iš Vilniaus, riedlenčių sporto šakos profesionalas Einius Žiūkas.

Riedučių varžybose dalyviai buvo suskirstyti į amžiaus grupes. I – amžiaus grupėje dalyvavo 6 – 8 metų vaikai, berniukai ir mergaitės. Nugalėtojų medaliais pasipuošė I-ąją vietą iškovojęs Pijus Pranskevičius, II-osios vietos laimėtojas Mykolas Škadauskas ir III-osios vietos nugalėtojas Karolis Zakarevičius. II – amžiaus grupėje dalyvavo 9 – 12 metų vaikai. Pirmoji vieta atiteko Dovydui Laimučiui, antroji – Eimantui Juzukoniui, trečioji – Kipras Grabliauskas. III – amžiaus grupėje dalyvavo 13-15 metų vaikai. Pirmą vietą nelengvoje kovoje iškovojo Domantas Žilinskas, antrąją – Danil Drozdov, trečiąją – Vainius Jankauskas. IV – grupė buvo mergaičių, kurios savo greičiu ir profesionalumu nenusileido berniukams. Pirmąją vietą iškovojo Kamilė Kijanskaitė, antrąją Andrė Pranukevičiūtė, o trečiąją Diana Viktorija Kartenė. Varžybų teisėjai Dovydas Kulevičius ir Raimondas Štrimaitis, profesionalūs ledo ritulininkai ir šios sporto šakos treneriai, Elektrėnų „Energijos“ žaidėjai, sakė, kad riedučiai panašiai kaip ir pačiūžos,- ekstremalu, smagu ir sukelia daug gerų emocijų.

„Aš ekstremalus“ dalyviams, svečiams ir žiūrovams savo dainas skyrė Gabrielė Matonytė, Kamila Šumskaitė ir Agnė Lukaševičiūtė, gatvės šokius šoko merginų grupė „M“ studija. Vilniaus miesto „Skate‘riai“ demonstravo profesionalių riedlentininkų mėgiamus triukus ir džiugino savo ekstremaliais pasirodymais.

Prizus nugalėtojams įsteigė Elektrėnų savivaldybė, Elektrėnų policijos komisariatas, Elektrėnų sporto mokykla. Ir nors apdovanojimus vainikavo smarkus lietutis iš varžybų dalyvių veidų nedingo šypsenos, atvirkščiai,- visi sakė: „ekstremalus sportas – ekstremalūs ir apdovanojimai“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *